Setkání se železnicí v České Třebové se povedlo

Podrobněji v této tiskové zprávě, v galerii nebo na newsletteru tohoto webu


 

Sdružení železničních nákladních dopravců ŽESNAD.CZ, z.s. ve spolupráci se Správou železniční dopravní cesty, státní organizací (SŽDC) a Vyšší odbornou školou a střední školou technickou v České Třebové uspořádali tento víkend interaktivní akci, která si vytyčila za cíl seznámit žáky, studenty a širokou veřejnost s životem na české železnici v 21. století.


Unikátní akce proběhla za přívětivého počasí v železniční stanici v České Třebové a v prostorách VOŠ a SŠT Česká Třebová „Žákům jsme představili život na železnici z druhé strany, ne pouze ze sedadla cestujícího. Železnice jako taková, nabízí nepřeberné možnosti uplatnění a cílem bylo ukázat možnosti a krásu moderní železnice, tak jak ji běžní cestující nemohou poznat. K vidění byla například víceúčelová lokomotiva Vectron, moderní Traxx, speciální měřicí vozy, čistička kolejového podloží nebo hasičská technika SŽDC“, říká pořadatel akce Evžen Nečas a Petr Kratochvíla ze společnosti LokoTrain, s.r.o.. Poselstvím akce bylo zejména ukázat, že dnes už zaměstnání na železnici není o špinavé práci topiče u parní lokomotivy, ale o moderních strojích či technologii budoucnosti.


Zatímco páteční akce byla určena žákům a studentům základních škol, kteří se mohou prakticky seznámit s životem na železnici. Sobotní den byl věnován široké veřejnosti, která o akce tohoto typu jeví velký zájem. K vidění byla ukázka lokomotiv dopravců LokoTrain s.r.o., ČD Cargo a.s., Metrans Rail s.r.o., GJW Praha, spol. s r.o. a SŽDC s prohlídkou kabiny strojvedoucího a komentářem. Veřejnost měla také jedinečnou možnost nahlédnout do řídícího stavědla výpravčích. Samozřejmostí byly profesní stánky dopravců a prezentace možností uplatnění se na železnici. Zájemci si také mohli prohlédnout moderní hasičskou techniku SŽDC, která je určena nejenom pro železnici.


„V prostorách místní střední technické školy si pak mohli zájemci vyzkoušet jízdu na simulátoru lokomotivy, prohlédnout si výstavu modelové železnice a postavit vlakovou cestu v dopravním sále.“ dodává ředitel školy Jan Kovář. Zpět

Členové sdruženíPředsednictvo

cargo
metrans


Řádní a zakládající členovéPřidružení členové

DBcargo
dbvitl
odos


Pozorovatelé právnické osobyPozorovatelé fyzické osobyŽESNAD Sdružení železničních nákladních
dopravců České republiky

Podleská 926/5
100 00 Praha 10

KONTAKT

+420 603 463 484info@zesnad.cz